MAŁY MISTRZ

PROGRAM MINISTERSTWA SPORTU I TURYSTYKI I SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO OD WRZEŚNIA W NASZEJ SZKOLE.

Mały Mistrz, to ogólnopolski program skierowany do środowisk lokalnych w całej Polsce. Nasza szkoła zadeklarowała chęć przystąpienia do programu i realizację cyklu zajęć i sprawdzianów dla dzieci, które będą miały możliwość zapoznania się z nowymi formami aktywności fizycznej. Programem objęto dzieci z klasy I c, które przez najbliższe trzy lata będą zdobywały sprawności np. piłkarza ręcznego, lekkoatlety, gimnastyka-tancerza, pływaka itp. Do specjalnie przygotowanych legitymacji, dzieci będą wklejać naklejki po zdobyciu danej sprawności, a rodzice po kolejnych cyklach - informowani o postępach „małych mistrzów”. Zajęcia prowadzi nauczyciel wychowania fizycznego Beata Rachoń, w asyście nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej Pauliny Reperowskiej.

Główne cele programu "Mały Mistrz":

• poprawa stanu zdrowia i sprawności fizycznej uczniów klas I-III;
  • wsparcie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego w planowaniu i prowadzeniu zajęć wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej;
  • promowanie nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych zgodnych z nową podstawą programową;
  • monitorowanie stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów klas I-III;
  • określenie preferencji w wyborze aktywności fizycznej uczniów;
  • zachęcenie uczniów do nowych form aktywności fizycznej.

Oprócz walorów zdrowotnych i wychowawczych twórcy programu oferują:

• komplet legitymacji i wlepek dla dzieci,
  • komplet sprzętu sportowego dostosowanego do wieku dzieci o wartości 1500 zł,
  • możliwość uczestnictwa w zajęciach pływania dla wszystkich uczestników programu w II klasie (16-godzinny kurs nauki pływania),
  • komplet sprzętu sportowego o wartości 750 zł w klasie III dla szkół kontynuujących program przez trzy lata.

27-09-2016, G K