List dyrektora szkoły do Rodziców

Szanowni Rodzice

Od 25 marca 2020 roku obowiązuje nas rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Pragnę zaznaczyć, że grono nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Staszowie jest gotowe, by realizować podstawę programową w szczególnych warunkach, które wymaga od nas sytuacja. Jednocześnie uspokajam Państwa, że nauczyciele będą tak dawkować materiał, by nie obciążać nadmiernie uczniów i nie destabilizować Państwa życia rodzinnego.
Drodzy Rodzice, nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 są świadomi, że nie w każdym domu może być odpowiedni sprzęt, rozumiemy, że większość z Państwa nadal uczęszcza normalnie do pracy, że w przypadku choćby dwójki dzieci mogą wystąpić trudności w dostępie do sprzętu, dlatego jesteśmy wyrozumiali i gotowi do wprowadzania różnych form kontaktu, z których obligatoryjny stanowi dziennik elektroniczny, obowiązujący w naszej szkole.
Obecna sytuacja wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. Jest to niezwykle trudny i szczególny czas dla oświaty, ucznia, nauczycieli, dyrektorów szkół i rodziców. Zawsze podkreślałam ogromną rolę, jaką w Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Staszowie pełnią rodzice i opiekunowie. To Wy Drodzy Państwo jesteście pierwszymi nauczycielami swoich dzieci i to Wy bardziej niż ktokolwiek inny kształtujecie osobowości dzieci, będąc dla nich wzorem.
Dlatego apeluję do Was Drodzy Rodzice, byście wspierali nauczycieli w niełatwym procesie edukacji zdalnej. Proszę, bądźcie naszymi partnerami. W razie wątpliwości pytajcie, nie krytykujcie, w razie trudności szukajcie porozumienia, a nie słów krytyki. Sytuacja naprawdę dla nikogo nie jest oczywista. Proszę mi jednak wierzyć, że nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Staszowie wykazują się niesamowitą kreatywnością i ogromną troską o Państwa pociechy. To dzięki nim wstrzymanie zajęć nie spowodowało zawieszenia procesu edukacji w naszej szkole. Tempo w jakim przeorganizowaliśmy swoją pracę, pokazuje jak ważny dla każdego nauczyciela Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Staszowie jest uczeń. Nie czekając na decyzje rządowe, świadomi wyjątkowości sytuacji, rozpoczęliśmy proces zdalnego nauczania. Tak sprawne i błyskawiczne działanie, miało nie tylko aspekt edukacyjny, ale również psychologiczny. W chaosie świata i wszechobecnym lęku wprowadziliśmy namiastkę spokoju i poczucia normalności w życie Waszych dzieci.
Jestem przekonana, że nasza współpraca będzie jak zwykle owocna, gdyż wielokrotnie udowadniali Państwo, że można na Was liczyć. Zawsze byliście blisko szkoły, blisko spraw waszych pociech, dlatego wierzę, że i tym razem odczujemy Państwa wsparcie, gdyż bardzo go potrzebujemy.
Drodzy Państwo życzę zdrowia i wytrwania w tym trudnym dla wszystkich czasie….

Ewa Rzepecka

25-03-2020, G K