Lekcje o bezpieczeństwie

Pierwsze zajęcia edukacyjne już za nami. Mimo, iż tak niedawno zakończyły się wakacje – my rozpoczęliśmy solidną pracę edukacyjną. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w bardzo ważnej lekcji o bezpieczeństwie. Jej tematem była bezpieczna droga do szkoły oraz bezpieczny powrót do domu. Gościem uczniów był pan dzielnicowy, asp. szt. Sławomir Kawalec, który w dniu 4 września spotkał się kolejno z zespołami klas I – III. Uczniowie z uwagą słuchali cennych porad gościa, mieli także okazję do podzielenie się swoją wiedzą i obserwacjami.

25 września uczniowie klas VIII również rozmawiali o bezpieczeństwie, ale w kategorii odpowiedzialności za swoje zachowanie (także w czasie pozalekcyjnym). Wysłuchali ważnych informacji z zakresu edukacji prawnej.

Bardzo dziękujemy panu dzielnicowemu za przeprowadzone zajęcia profilaktyczne z uczniami. Mamy nadzieję, że przyczynią się one do utrwalenia prawidłowych postaw uczniów, dbających o bezpieczeństwo własne oraz kolegów.

03-10-2019, G K