Konkursy o zdrowiu

Dbałość o zdrowie i promocja zdrowego stylu życia jest jednym z podstawowych zadań wychowawczo - profilaktycznych realizowanych przez szkołę. Młodzież zdobywa wiedzę, jak wzmacniać własne zdrowie poprzez prowadzenie zdrowego stylu życia, czyli aktywny wypoczynek, przyswojenie właściwych nawyków higienicznych i żywieniowych. Uczy się jak minimalizować i eliminować zagrożenia dzięki umiejętności samokontroli, samoobserwacji własnego organizmu oraz umiejętności dokonywania właściwych wyborów.

Sprawdzeniem wiedzy uczniów jest oczywiście ich postawa, w aspekcie dbałości o swoje zdrowie, czyli wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Potwierdzeniem posiadanej wiedzy są też konkursy.

W ostatnich dniach nasze uczennice z powodzeniem reprezentowały szkołę w dwóch ważnych konkursach. 10 grudnia odbył się etap rejonowy XVIII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. Nasza reprezentantka Julia Nahajczuk zajęła III miejsce.

13 grudnia w SP w Kurozwękach odbył się III Gminny Konkurs Wiedzy o AIDS. Drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: M. Walczyńska, J. Nahajczuk i M. Maruszewska, zajęła II miejsce w gminie. Indywidualnie: J. Nahajczuk zajęła I miejsce, zaś M. Walczyńska – III. Gratulujemy!!!

17-12-2019, G K