Konkurs plastyczny „Baśnie i Legendy” – WYNIKI

Biblioteka szkolna zaprosiła wszystkich chętnych uczniów z klas I-VIII do wzięcia udziału w szkolnym konkursie plastycznym „Baśnie i Legendy”. Głównymi celami konkursu było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i plastycznych dzieci i młodzieży oraz wzmacnianie wiary we własne możliwości. Zadanie uczestników polegało na przygotowaniu pracy nawiązującej do postaci z baśni lub legendy.Na konkurs wpłynęło 25 prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi.

Jury konkursowe w składzie panie: Ewa Sinkowska, Grażyna Kowalska, Elżbieta Rosik oceniło prace konkursowe według kategorii wiekowych. Po wnikliwej analizie prac wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach. Przy ocenie zostały wzięte pod uwagę: zgodność z tematyką konkursu, twórcza pomysłowość i wyobraźnia, oryginalność w zakresie przedstawienia tematu jak również estetyka wykonania pracy i ogólne wrażenie artystyczne.Trudno było dokonać jednoznacznego wyboru, dlatego też zostały przyznane miejsca równorzędne.

Wyniki konkursu:

• Piotr Kukla kl. IV a

• Patrycja Kawecka kl. VII b

• Adrianna Kardynał kl. VII c

Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Gratuluję laureatom wyobraźni i pomysłowości. Nagrody książkowe za zajęte miejsca i przyznane wyróżnienia zostaną wkrótce wręczone. Zapraszam do zapoznania się z galerią zdjęć.

Ewa Sinkowska

11-01-2022, G K