Kodeks walki z rakiem

Nasza szkoła we wrześniu 2015 roku przystąpiła do Projektu „Szkoły Promującej Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”

Projekt „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem” obejmuje edukację dzieci i młodzieży w zakresie prewencji pierwotnej nowotworów poprzez promowanie zdrowego stylu życia. Projekt jest realizowany w ramach Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych.

Celem projektu jest budowanie świadomości onkologicznej i poprawy jakości życia dzieci
i młodzieży przez:

• Stwarzanie warunków oraz kształtowanie motywacji, wiedzy i umiejętności w zakresie wpływu zdrowego stylu życia na zapobieganie chorobom nowotworowym;
  • Kształtowanie postawy aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia.

Główny organizator programu: Ministerstwo Zdrowia.

Organizator i koordynator na poziomie wojewódzkim: Świętokrzyskie Centrum Onkologii.

Partnerzy programu:

- Świętokrzyskie Centrum Oświaty,

- Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Koordynatorzy Programu na terenie szkoły: Renata Biesiada i Beata Wójcik.

Szkoła odgrywa niezwykle istotną rolę w kształceniu właściwych postaw wobec zdrowia i stylu życia zatem prowadzenie systematycznej edukacji w zakresie zapobiegania zachorowaniom na nowotwory, ale również zachęcanie do różnego rodzaju aktywności w tym obszarze jest nie tylko zasadne ale i niezbędne dla budowania zdrowej populacji.

Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem

14-07-2016, G K