Klasy siódme na wycieczce w Kielcach

30 października 2018 r. uczniowie klas siódmych wyjechali na wycieczkę do Kielc. Pierwszym punktem programu było obejrzenie w Kinie Helios filmu w reżyserii Denisa Delića pt.”Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Jest to ekranizacja powieści Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Film ukazuje heroiczną postawę polskich pilotów podczas II wojny światowej.

Następnie uczniowie zwiedzili Centrum Geoedukacji należące do Geoparku Kielce.

Pani przewodnik w przystępny sposób, z wykorzystaniem nowoczesnych metod i narzędzi edukacyjnych, przekazała uczniom wiedzę geologiczną i geograficzną o naszym regionie. Uczniowie zwiedzili wystawę Galeria Ziemi wraz z wirtualną jaskinią oraz obejrzeli seans w kinie 5D „Podróż do wnętrza Ziemi”.

Na zakończenie pobytu w Centrum Geoedukacji uczniowie wzięli udział w warsztatach teoretyczno –praktycznych „Stwórz sobie pamiątkę, moje pierwsze szlify” – podczas których uczestnicy poznali tajniki szlifowania i polerowania skał świętokrzyskich.

Uczniowie z wycieczki wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

Opiekę nad uczniami sprawowali: Teresa Garbacka, Monika Korczak - Kubalska, Wanda Baracz.

więcej zdjęć w galerii...

19-11-2018, G K