Integracja ważna sprawa

Z wielką przyjemnością wolontariusze i przedstawiciele uczniów naszej szkoły 27 kwietnia wzięli udział w evencie zorganizowanym przez wolontariuszy z Zespołu Szkół im. St. Staszica w Staszowie p.h. „Tacy sami, a szkoła między nami”.

Było to już piąte wydarzenie zorganizowane w ramach międzyszkolnego projektu Stowarzyszenia Aktywni Korab p.h. „Wspólnie działamy w staszowskim wolontariacie”, finansowane przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

12 - osobowe grupy uczniów z sześciu staszowskich szkół, mogły poznać się, zdobyć nowe znajomości i przede wszystkim pokazać kolegom i koleżankom, że mimo faktu, iż uczą się w różnych placówkach, mogą ze sobą nie tylko dobrze komunikować się i współpracować w sytuacjach zadaniowych, ale i dobrze się bawić. Młodzież integrowała się we wspólnych rozgrywkach umysłowych i sprawnościowych. „Poddchody”, „Szkoloniada”, „Kahoot”, Scrabble, 5 sekund, Monopoly, Uno, Puzzle, Domino, zabawa taneczna – oto propozycje przygotowane przez organizatorów. Było ciekawie i wesoło. Była rywalizacja, ale nie między szkołami tylko kolorami. Była też współpraca, której towarzyszyły rozmowy i radosna atmosfera.

Obiecujemy, że znajomości zawarte w trakcie wydarzenia będą przez nas kontynuowane.

24-05-2023, G K