II MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY STASZÓW

Gra w szachy ma na celu wspomaganie kształcenia cech osobowości, charakteru, umiejętności poznawczych. Ważnym jest, aby młodzi szachiści potrafili przyjmować sukcesy i porażki współzawodnicząc w rozgrywkach między sobą.

12 czerwca 2019 roku w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie odbył się II Międzyszkolny Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Staszów dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Szachiści z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 godnie reprezentowali całą społeczność szkolną, mierząc się z wieloma równie utalentowanymi przeciwnikami.

I tym razem w gronie zwycięzców nie zbrakło przedstawiciela z naszej szkoły. Miejsce IV w kategorii indywidualnej zdobył Kacper Borzęcki – uczeń klasy III. W kategorii grupowej uczniowie zajęli miejsce VI.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

24-06-2019, G K