I Międzyszkolny Turniej Szachowy

,,Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni”

(-)Paul Morphy

27 kwietnia 2018r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie odbył się I Międzyszkolny Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Staszów. Celem turnieju była przede wszystkim popularyzacja gry w szachy wśród uczniów szkół podstawowych.

Miłośnicy gry w szachy z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Staszowie wykazali się dobrą znajomością szachowej strategii oraz taktyki, zdobywając III miejsce w rozgrywkach drużynowych.

Wygrana przyniosła dumę całej społeczności szkolnej i zapewne rozbudziła w uczestnikach motywację do dalszego rozwoju.

Grażyna Kowalska

21-05-2018, G K