Egzamin na kartę rowerową 2017

Aby zdobyć kartę rowerową uczeń powinien: mieć ukończone 10 lat, uzyskać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów, a także pozytywną opinię wychowawcy, zdobyć odpowiednią wiedzę, zdać egzamin teoretyczny i praktyczny.

W tym roku szkolnym do egzaminu na kartę rowerową, który składał się z dwóch części przystąpili uczniowie klas IVa i IVb.

Egzamin teoretyczny, który odbył się 25 maja 2017r. przeprowadzony został w formie testu jednokrotnego wyboru. Obejmował sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego, znaków i sygnałów drogowych oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczniowie musieli także wykazać się znajomością budowy i wyposażenia roweru oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Pozytywne zaliczenie testu z teorii było warunkiem dopuszczenia do egzaminu praktycznego.

12 czerwca 2017r. przeprowadzony został egzamin praktyczny dotyczący umiejętności jazdy na rowerze z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Uczniowie musieli wykazać się zarówno sprawnością fizyczną, jak i praktyczną znajomością przepisów ruchu drogowego. Egzamin praktyczny był nadzorowany przez funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Staszowie mł. asp. Pawła Dziedzica, któremu dziękujemy za pomoc.

Kartę rowerową oraz uprawnienia do kierowania rowerem uzyskało 22 uczniów. Wszystkim gratulujemy i życzymy bezpiecznego korzystania z dróg!

26-06-2017, G K