Dzień Godności 2017

5 maja uroczyście obchodzono w Staszowie Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Jak każdego roku, inicjatorem święta, był Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Staszowie, który do udziału zaprosił władze miasta, przedstawicieli różnych instytucji oraz dzieci i młodzież staszowskich szkół i przedszkoli.

W obchodach nie mogło zabraknąć naszych przedstawicieli. Reprezentację społeczności szkolnej stanowili członkowie Klubu Wolontariusza oraz uczniowie klasy IIIb i IIIc.

Integrując się z osobami niepełnosprawnymi, w radosnym i barwnym korowodzie przeszliśmy ulicami miasta. Na tę okoliczność dzieci wykonały piękne bibułkowe kwiaty, a w ich ubiorach dominował kolor czerwony – symbol obchodów.

Na zakończenie wspólnie z kolegami z OREW-u uczestniczyliśmy w Mszy św. w kościele p.w. Ducha Świętego.

Udział w obchodach Dnia Godności na stałe wpisał się w kalendarz uroczystości szkolnych.

Opiekun SzKW: B.Wójcik

więcej zdjęć w galerii...

10-05-2017, G K