Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie klas I

Dnia 13.10.2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Ślubowania klas pierwszych.

Akademię rozpoczęła dyrektor szkoły pani Ewa Rzepecka, która podziękowała nauczycielom za zaangażowanie i pracę, złożyła życzenia, odczytała nazwiska nauczycieli, którzy otrzymali Nagrody Burmistrza, a następnie wręczyła nauczycielom Nagrody Dyrektora.

W dalszej części programu młodzi artyści tańcem, piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Nie zabrakło także życzeń od uczniów naszej szkoły. Reprezentanci Samorządu Szkolnego złożyli nauczycielom życzenia i wręczyli upominki.

Ten dzień był szczególnie ważny dla uczniów klas pierwszych, którzy złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przez Panią Dyrektor pasowani na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Hieronima Łaskiego w Staszowie. Uczniowie otrzymali dyplomy pasowania i legitymacje szkolne.

Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści wykazali się piękną recytacją wierszy i śpiewem, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Słodkim zakończeniem dnia dla uczniów klas pierwszych były otrzymane ,,Rogi obfitości”.

Uroczystość dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych przeżyć i wzruszeń.

Wychowawcy klas pierwszych

Monika Skałbania