Działalność Szkolnej Gromady Zuchowej

„Kosmiczni Podróżnicy” w roku szkolnym 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 odbywały się w naszej szkole zbiórki gromady zuchowej, raz w tygodniu w czwartki w godzinach 15:15 – 16:30. Do gromady należy aktualnie 12 zuchów - są to uczniowie klas I - III. W bieżącym roku szkolnym opiekun gromady kontynuował współpracę z 21 Grunwaldzką Wielopoziomową Drużyną Harcerską i spotkania zuchów prowadzą druhna Dominika Borowiec oraz przyboczna Ewa Sobieniak.

Na zbiórkach w tym roku zuchy wzbogacały wiedzę o swoim kraju i regionie, poznały również wiele piosenek i pląsów zuchowych oraz bawiły się w gry i zabawy ruchowe. W bieżącym roku szkolnym zuchy uczestniczyły w cyklu zbiórek pt. ”Podróże po świecie”. Dzieci poznały dużo ciekawostek dotyczących różnych krajów np. Hiszpanii, Francji, Japonii czy Norwegii. Zuchy zdobyły odznakę „Podróżnik”. Uczestniczyły także w obchodach Święta Niepodległości.

Dzieci ponadto uczyły się o Unii Europejskiej i krajach należących do Unii, zorganizowały „Zuchową Eurowizję”, w wyniku czego zdobyły odznakę „Europejczyk”. Co więcej uczyły się o przyjaźni i tolerancji, uczestniczyły w Dniu Myśli Braterskiej przez co zdobyły odznakę: „Ambasador przyjaźni”. Pod koniec roku bawiły się w indiańskie zabawy, wykonywały pióropusze indiańskie zdobywając odznakę „Indianina”.

Zuchy ponadto wykonywały wiele prac plastycznych, odgrywały scenki teatralne, konstruowały stroje na pokaz mody z bibuły, brały udział w grze terenowej oraz uczyły się szyfrów zuchowych.

Zbiórki były dla zuchów formą spędzania wolnego czasu po zajęciach lekcyjnych, a także okazją do rozwijania swoich umiejętności o charakterze umysłowym, ruchowym, plastycznym i muzycznym.

Opiekun Gromady: Aleksandra Darowska

więcej zdjęć w galerii...

22-06-2017, G K