Dni Profilaktyki

Koniec roku szkolnego jest wspaniałą okazją do podsumowania i utrwalenia zdobytej wiedzy. Taki właśnie cel miały zorganizowane w szkole, w dniach od 24.05 do 14.06. dni profilaktyki, które odbyły się pod hasłem „Zdrowo żyję - wygrywam”.

W ciągu całego roku szkolnego promowaliśmy zdrowy styl życia ze szczególnym uwzględnieniem zasad Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, budowaliśmy świadomość wśród uczniów na temat szkodliwości palenia papierosów, picia alkoholu czy stosowania innych środków psychoaktywnych.

W dniach profilaktyki młodzież spotkała się ze specjalistami, od których usłyszała wiele cennych informacji z zakresu profilaktyki zdrowotnej, z którymi mogła też porozmawiać i wyjaśnić nurtujące ją zagadnienia, oczywiście w aspekcie dbałości o swoje zdrowie. Naszymi gośćmi w tym roku byli: pani Dorota Wojnarowska, przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej (spotkania z uczniami klas V i VI), pani Halina Męcińska ze Staszowskiego Ośrodka Trzeźwości (spotkania z uczniami klas VIII), pani Anna Nehrebecka – Wielba, terapeuta z Centrum Psychoterapii „Promedic” (spotkania z uczniami klas VII), pani Paulina Olszewska - dietetyk Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie (spotkania z uczniami klas IV) oraz pani Joanna Dunajska - pielęgniarka Miejsko – Gminnego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Staszowie (spotkania z uczniami klas I-III).

Nasi uczniowie, poza uczestnictwem w ciekawych spotkaniach profilaktycznych, przygotowali „mini książkę kucharską”. Stanowił ją zbiór przepisów na wartościowe śniadanie. Zebrane przepisy i zamieszczone na korytarzach szkolnych były przykładem dobrej praktyki przygotowanej przez uczniów dla swoich kolegów.

Gorąco dziękujemy naszym gościom za udział w spotkaniach profilaktycznych z młodzieżą. Mamy nadzieje, że Szkolne Dni Profilaktyki przyczynią się do jeszcze większej dbałości uczniów o swoje zdrowie i do podejmowania świadomych decyzji.

25-06-2019, G K