Dni Kultury Brytyjskiej

W dniach 24.04 - 05.05.2017 roku w naszej szkole odbyły się Dni Kultury Brytyjskiej. Przez dwa tygodnie uczniowie mogli wzbogacać swoja wiedzę na temat kultury krajów anglojęzycznych. Brali udział w konkursach, gdzie do wygrania były atrakcyjne nagrody oraz uczestniczyli w wielu interesujących zajęciach.

W poniedziałek i wtorek dzieci mogły się zaznajomić z kulturą krajów anglojęzycznych poprzez czytanie i oglądanie plakatów, które same wcześniej przygotowały. Plakaty były zaprezentowane na korytarzu na pierwszym piętrze. Najlepszy plakat według komisji wykonała Maja Dendera uczennica klasy Va, która namalowała estetyczną pracę o ciekawych miejscach w Londynie, za co zdobyła 1 miejsce, dyplom i nagrodę. Dzieci ponadto uczestniczyły w zajęciach, w ramach lekcji języka angielskiego, dotyczących tradycji i kultury jednego z państw anglojęzycznych.

W czwartek na długiej przerwie dzieci mogły spędzić wolny czas pomiędzy lekcjami obcując z kultura brytyjską i przyjść do sali językowej na projekcję filmu pt. „Life In Britain”. Dzieci licznie przybyły i z zainteresowaniem oglądały film.

W piątek odbył się konkurs piosenki angielskiej, w którym wzięło udział sześć uczennic naszej szkoły. Śpiewały one w trzech duetach. Dziewczyny zmierzyły się z ambitnym repertuarem, a poziom językowy był wysoki. Jury w składzie p. Beata Chodurek, p. Joanna Grzybowska oraz p. Aleksandra Darowska po trudnych obradach wyłoniło zwyciężczynie. Pierwsze miejsce zdobył duet Natalii Kufel i Julii Kolankowskiej z kl. VIa, które zaprezentowały piosenkę pt. „Twist again”. Drugie miejsce zdobył duet Weroniki Bilskiej i Mai Maruszewskiej z kl. Vb, zaś trzecie: Maja Frank z Gosią Kowalską z kl. Va i Vb. Wszystkie uczestniczki otrzymały nagrody w postaci książek, myszek komputerowych i notesów.

W czwartek (4 maja) chętni uczniowie wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Kulturze Krajów Anglojęzycznych. Dzieci musiały odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących różnych aspektów kultury krajów anglojęzycznych. Pierwsze miejsce oraz dyplom i nagrodę zdobyła uczennica klasy VI a Karolina Mroczek. Na drugim miejscu uplasowały się trzy uczennice: Anna Kufel z kl. VIa, Julia Nahajczuk z kl. Vb oraz Aleksandra Ufel z kl. VIb, zaś na trzecim Wiktoria Rusek z kl. VIa. Dziewczynki także otrzymały książkowe upominki.

Wszystkim uczniom uczestniczącym aktywnie w Dniach Kultury Brytyjskiej bardzo dziękujemy, zaś wszystkich nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Anglistki PSP nr 3

Aleksandra Darowska

i Joanna Grzybowska

więcej zdjęć w galerii...