"Biała szkoła" - Zakopane 2018

Biała szkoła to śródroczny, kilkudniowy wyjazd dydaktyczno-wypoczynkowy uczniów. Odbywa się w okresie zimowym i jest formą aktywnego wypoczynku, połączonego z nauką jazdy na nartach, edukacją przyrodniczą, regionalną. Wyjazd w góry pozwala na realizację celu głównego: naukę jazdy na nartach. Pobyt dzieci w nowych, ciekawych miejscach to również świetna okazja do poznania środowiska lokalnego, jego mieszkańców, przyrody, tradycji. Biała szkoła wpływa znacząco na zacieśnienie relacji między nauczycielem a dziećmi. Dłuższe wyjazdy stwarzają sposobność do lepszego poznawania potrzeb i możliwości dzieci. Wspólna nauka i zabawa na łonie przyrody, wspólne odkrywanie, zdobywanie sprawności i umiejętności, wzajemne radości i zmartwienia – bardzo integrują społeczność szkolną. Wyjazd bez rodziców uczy samodzielności.

Głównym celem białej szkoły jest czynny wypoczynek dzieci, połączony z nauką jazdy na nartach oraz poznaniem osobliwości, przyrody i tradycji danego regionu.

W dniach 05.02.2018-09.02.2018 odbyła się „Biała szkoła”, w której uczestniczyło 41 uczniów PSP nr 3 w Staszowie z klas: IV i VI. Grupę powitała właścicielka gościnnego Pensjonatu „U Renii”, gdzie przez cały pobyt serwowano przepyszne jedzenie. Wszyscy uczniowie metodycznie, pod okiem instruktorów nauczyli się jeździć na nartach na stoku Czarna Góra Sky. 12 uczniów, którzy umieli jeździć na nartach w stopniu dobrym, doskonaliło swoje umiejętności techniczne. Doskonała pogoda pozwoliła na zorganizowanie kuligu, grilla i wyprawy na lodowisko w Zakopanem. Plan pobytu był bardzo napięty, ale dzieci wykorzystywały każdą wolna chwilę na zabawę i jazdę z górki na „jabłkach”, rzucanie śnieżkami i lepienie bałwana. Ostatni dzień pobytu spędziliśmy na Krupówkach. Zaopatrzeni w lokalne pamiątki i przysmaki zadowoleni powróciliśmy do Staszowa. Opiekunami wycieczki byli: Beata Rachoń, Aleksandra Darowska, Grzegorz Kawalec.

więcej zdjęć w galerii...

01-03-2018, G K