Bezpieczny uczeń

Każdy rok szkolny stawia przed nauczycielami, uczniami ważne wyzwania. Jednym jest zapewnienie dzieciom, młodzieży szeroko rozumianego bezpieczeństwa poprzez przekazanie wiedzy oraz naukę umiejętności bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach. Ciekawą dla uczniów formą realizacji tego zadania są spotkania z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Staszowie. Pan dzielnicowy asp. szt. Sławomir Kawalec rozmawiał z uczniami klas młodszych na temat bezpiecznej drogi do szkoły, ze zwróceniem szczególnej uwagi na prawidłowe przechodzenie przez ulicę tylko w miejscach dozwolonych oraz konieczność noszenia odblasków.

Uczniowie klas VIII, ucząc się o bezpieczeństwie, poznawali zasady odpowiedzialności nieletnich za swoje postępowanie. Edukacja prawna jest ważnym elementem profilaktycznym. Ma motywować młodzież do zastanowienia się nad konsekwencjami podejmowanych decyzji.

18-10-2022, G K