Bezpiecznie do szkoły

Jak każdego roku, tak również i w tym, najmłodsi uczniowie naszej szkoły 19 września spotkali się z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Staszowie, dzielnicowym - panem Sławomirem Kawalcem. Była to lekcja profilaktyki poświęcona bezpieczeństwu uczniów w drodze do szkoły i w powrocie do domu. Nasz gość, w rozmowie z dziećmi, przypomniał im najważniejsze zasady dotyczące prawidłowego przechodzenia przez ulicę (miejsce przejścia, zachowanie przechodnia). Ponadto uczulił dzieci na właściwe zachowanie wobec „osoby obcej”. Jak potwierdził to nasz gość - dzieci posiadają wiedzę na temat bezpieczeństwa, chętnie się na ten temat wypowiadają - jednak nigdy takich rozmów nie jest za dużo. Każde spotkanie to kolejna cegiełka do budowania stabilnych podstaw wiedzy i umiejętności uczniów w zakresie dbałości o bezpieczeństwo własne i kolegów.

Bardzo dziękujemy naszemu gościowi, st. asp. Sławomirowi Kawalcowi, za udział w spotkaniach z uczniami.

Pedagog szkolny: B. Wójcik

05-10-2017, G K