„BAJKI MAJĄ MOC – BAJKI, KTÓRE POMAGAJĄ” – CYKL ZAJĘĆ BIBLIOTERAPEUTYCZNYCH

W dniu 16 marca 2023 r. pani Ewelina Raczyńska z Biblioteki Pedagogicznej w Staszowie przeprowadziła w klasie Ia i IIa zajęcia edukacyjne „W krainie Radości”. Jest to kontynuacja programu biblioterapeutycznego realizowanego przez bibliotekę w naszej szkole z cyklu „Bajki mają moc – bajki, które pomagają”. Celem zajęć jest kształtowanie poprzez literaturę umiejętności wyrażania uczuć oraz wzmacnianie u dzieci poczucia własnej wartości. Dzieci wypowiadały się na temat radości, rozpoznawały radość u innych oraz zastanawiały się czy warto się dzielić radością. Chętnie rozwiązywały krzyżówki, karty pracy, a na zakończenie zajęć wspólnie stworzyły „worek radości”.

Ewa Sinkowska

29-03-2023, G K