Apel z okazji Dnia Ziemi

Tradycją naszej szkoły są obchody w kwietniu Dnia Ziemi. Z tej okazji odbył się apel, przygotowany przez uczniów z klas III a, IV a, IV b, VI a i VI b. Celem apelu było promowanie postaw ekologicznych. Planeta Ziemia jest naszym wspólnym domem. Musimy ciągle przypominać o zagrożeniach, jakie płyną z powodu niewłaściwego gospodarowania jej zasobami i uwrażliwiać dzieci na problemy, których sami jesteśmy sprawcami. W pierwszej części apelu uczniowie przedstawili teatrzyk „Jaś i Małgosia”. Bohaterowie zagubieni w lesie zostali schwytani przez Babę Florę. Staruszka postanowiła dać nauczkę chłopcu, który hałasował, śmiecił i niszczył rośliny. Wystraszony i skruszony Jaś obiecał poprawę, a nawet udowodnił jak bardzo wziął sobie do serca uwagi Baby Flory. Stał się członkiem Szkolnego Koła Ekologicznego i wraz z innymi kolegami wyjaśnił publiczności jak dbać o środowisko. Przedstawienie uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej.

W drugiej części apelu mogliśmy podziwiać ekologiczny pokaz mody pt. „Odzież podwójnie użyteczna”. W trakcie tego pokazu dzieci miały możliwość zaprezentowania strojów wykonanych z różnych materiałów ekologicznych i surowców wtórnych.

Stroje były niepowtarzalne. Modelki prezentowały swoje kreacje na tle muzyki. Uczennice w rolach modelek sprawdziły się doskonale, można by rzec profesjonalnie. Pokaz ten dostarczył dzieciom wiele radości, satysfakcji z własnych możliwości i był okazją do doskonałej zabawy.

Występ ten bardzo spodobał się społeczności uczniowskiej i został nagrodzony gromkimi brawami.

Renata Biesiada

Marzena Winiarska