Apel profilaktyczny

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań. 20 czerwca nasza społeczność spotkała się w hali sportowej, aby podsumować Szkolne Dni Profilaktyki. Uczniowie obejrzeli przedstawienie w wykonaniu szkolnego teatrzyku „Pinokio”. Młodzi artyści za pośrednictwem słowa i muzyki zachęcali kolegów do aktywnego odpoczynku. Przypominali przy tym o konieczności zachowania rozwagi, zadbania o swoje bezpieczeństwo podczas letnich zabaw w domu i na podwórku. Koleżanki z grupy Szkolnych Ratowników PCK uzupełniły przekaz artystów o kolejne ważne, wakacyjne rady.

W czasie uroczystego apelu dokonano rozstrzygnięcia konkursów, które odbyły się w naszej szkole. Wśród nich znalazły się: konkurs wiedzy „Jestem bezpieczny”, konkurs literacki i plastyczny pod hasłem „Dbam o siebie, podejmuję odpowiedzialne decyzje”, konkurs ortograficzny dla uczniów klas I - III i konkurs Szkolnej Kasy Oszczędności. Wszyscy wyróżnieni uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami. Nagrody dla uczniów wyróżnionych w konkursie SKO ufundował Bank Spółdzielczy w Staszowie, za które serdecznie dziękujemy.

Wspólne spotkanie społeczności szkolnej było też okazją do wyróżnienia uczniów, zwycięzców całorocznego plebiscytu „Kulturalny uczeń”. 36 uczniów, którzy otrzymali ten zaszczytny tytuł nagrodzono gromkimi brawami.

Na zakończenie uroczystego apelu głos zabrała pani Dyrektor Ewa Rzepecka, która pogratulowała wszystkim nagrodzonym i poprosiła uczniów o zapamiętanie tych cennych rad, których dzisiaj wysłuchali. Ich przestrzeganie zapewni dzieciom radosny i bezpieczny odpoczynek.

Koordynator SzDP:

B. Wójcik

więcej zdjęć w galerii...

22-06-2017, G K