103 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

„Spośród słów używanych nieczęsto,
tłumnie dzisiaj na place wybiegło
słowo piękne, jak honor i męstwo,
słowo, które brzmi – niepodległość.”

M. Wolski

W dniu 10 listopada 2021 roku w naszej szkole odbyła się audycja przygotowana przez uczniów klasy Ia, IIa, IIIa pod kierunkiem p. Doroty Cuber, p. Elżbiety Rosik i p. Moniki Skałbani. Na początku zabrzmiał hymn Polski w ramach akcji ,,Szkoła do hymnu”. Wszyscy uczniowie i nauczyciele w klasach stanęli na baczność i odśpiewali 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego pt. ,,Jeszcze Polska nie zginęła”. Po nim młodzi aktorzy przedstawili inscenizację słowno - muzyczną, której tematem była droga Polski do niepodległości. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali pieśni legionowe, rozmawiali o Polsce i jej zawiłych losach do momentu odzyskania wolności 11 listopada 1918 roku.

W ten sposób uczcili Dzień Niepodległości, przygotowując niezwykłą lekcję historii.

Prezentacja: 11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości

źródło: